Co podarować solenizantce?

Solenizantki o imieniu Elżbieta, mogą obchodzić swoje święto w różnych okresach roku, bowiem wiele jest dat związanych z tym imieniem. Niektóre z nich wiążą się z kultem świętych postaci. Każda z pań wybiera najbardziej dogodną dla siebie datę ulokowaną w pobliżu urodzin lub też wprost przeciwnie, co do tego nie trzeba kierować się żadną zasadą. Jedyne, co koniecznie trzeba pamiętać to najbliższe osoby z otoczenia noszące imię Elżbieta i w dniu ich imienin złożyć życzenia i podarować jakiś upominek.

W wielu sytuacjach życiowych także, kiedy trzeba wybrać prezent na urodziny lub imieniny mamy pewien problem. Nie zawsze jest okazja, aby podpytać daną osobę, co najbardziej chciałaby dostać lub też poszperać w propozycjach ciekawych podarunków. Wtedy trzeba kierować się własną intuicją. Skoro więc jesteśmy zaproszeni na imieniny do Elżbiety trzeba wybrać dla niej najbardziej odpowiedni prezent, pod kątem właśnie imienia.

Pierwszym czynnikiem, który będzie miał niemały wpływ na wybór upominku to wiek solenizantki. Dostosowujemy go do jej upodobań, potrzeb i zainteresowań. Co innego sprawi przyjemność dwudziesto paroletniej Eli a co innego pięćdziesięcioletniej pani Elżbiecie. Należy brać to pod uwagę. Z pewnością na miejscu będą kwiaty. Ponadto warto również pamiętać o tych znajomych solenizantkach, do których nie możemy pójść osobiście z życzeniami. Wtedy koniecznie trzeba wysłać kartkę imieninową z powinszowaniami.

Dzisiaj mamy do wyboru wiele ciekawych form przekazu życzeń tradycyjną lub elektroniczną drogą, kartki imienne z interesującym tekstem lub też klasyczne. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup biżuterii. Każda kobieta lubi otaczać się eleganckimi błyskotkami, więc zestaw składający się z wisiorka i kolczyków może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Mile widziane są także słodycze w postaci pralinek lub innych smacznych czekoladek. Najważniejsze, aby prezent był podarowany od serca i z miłymi słowami na ustach.