Kiedy są imieniny Elżbiety?

Obchodzenie imienin to powszechny zwyczaj. O ile nie każdy ma ochotę świętować urodziny, ponieważ z kolejnym rokiem stajemy się coraz starsi to święto imienia celebruje, co rok każdy z nas. Każde imię ma w kalendarzu przypisaną datę, lub nawet kilka dat. Elżbieta, jako imię biblijne o długiej tradycji, często wybierane pojawia się kilkakrotnie dokładnie 14 razy w roku w różnych miesiącach kobiety o tym imieniu świętują swój dzień.

Najbardziej obfitym pod tym względem jest listopad, ponieważ imieniny Elżbiety przypisane są do 6 dni: 9 listopada, 14 listopada, 17 listopada, 19 listopada, 25 listopada. Jest to imponująca ilość a to nie wszystko, bowiem prócz czterech miesięcy: marca, kwietnia, maja i grudnia w każdym innym Elżbiety mogą świętować.

Już początek roku nastraja do radowania się, bo jeszcze nie zdążymy ochłonąć po szaleństwach sylwestrowych i noworocznych a już będziemy zdążać na imprezę do Eli 4 stycznia, jeśli nasza znajoma właśnie wtedy obchodzi imieniny. Kolejną datą jest 20 lutego a potem dopiero 18 czerwca.

Pewnie większość z nas pamięta o tych szczególnych dniach, kiedy nasi znajomi celebrują swoje imienne święto, ale jeśli w natłoku zajęć i obowiązków coś nam wypada z głowy, lepiej zaplanować wysłanie życzeń wcześniej. Z pomocą przychodzą serwisy z e- kartkami, które pozwalają wybrać oryginalną formę przekazu powinszowań i przesłać je w dowolnym dniu roku. Dzięki temu żadne imieniny nie umkną naszej uwadze solenizant będzie uradowany zwłaszcza, z tego, że pamiętaliśmy o nim.

4 i 8 lipca to również dni ważne dla wielu spośród imienniczek Elżbiety. Pierwsza data jest przypisana konkretnej świętej a mianowicie Elżbiecie Portugalskiej znanej także, jako Święta Królowa Izabela lub Izabela Aragońska, bowiem w Portugalii Ela jest Isabelą. Natomiast 8 lipca ustanowione zostały imieniny Elżbiety ze względu na dzienną datę śmierci tejże świętej. Takie związki są ważne, jeśli wybiera się imię Ela do bierzmowania. Rodzice nowo narodzonej córki także biorą to pod uwagę. Pozostałe dni to 14 sierpnia, 23 września i 21 października.