Imię Elżbieta dla córeczki lub do bierzmowania

Imiona mają wielką siłę. Nie bez powodu rodzice swoich nowo narodzonych synów i córek długo zastanawiają się nad nadaniem im odpowiedniego miana. Nie rzadko decydujemy się na imię po babci, dziadku, wybieramy to, które nosi nasz ulubiony aktor lub też ważna historyczna postać. Prócz mody na określone imiona panującej w danym roku, wybór imienia dla dziecka powinien być podyktowany także innymi względami.

Warto zanim ochrzcimy dziecko zapoznać się z historią danego imienia, jego etymologią a także sprawdzić, jakie znane osoby je noszą. Jeśli wierzyć w to, że imię nadaje osobie temperament, charakter, sprawia, że cechuje się ona określonymi wadami i zaletami, koniecznie trzeba zastanowić się nad tym, jakim mianem obdarzymy naszego syna lub córkę.

Jeśli chodzi o Elżbietę imię to ma bogatą historię a osoby noszące je nie mogą w żadnym razie wstydzić się, ponieważ obdarzone są nimi słynne kobiety: władczynie, aktorki, piosenkarki i Elżbiety okrzyknięte świętymi. W Polsce w 2009 roku imię to uplasowało się na 9 miejscu wśród najczęściej wybieranych dla córki. Późniejsze lata spowodowały, że spadło ono nieco w rankingu imion najpopularniejszych, jednak przecież nie o to chodzi, aby nasze dziecko było kolejną Julią, Anią czy Kasią wśród swoich rówieśniczek.

Warto wybierać imiona oryginalne o interesującej charakterystyce, ładnie brzmiące i takie, które łatwo dają się zdrabniać nie tracąc przy tym swego wydźwięku. Podobnie sprawa się ma, co do wyboru drugiego lub trzeciego imienia jakie przyjmuje się na bierzmowaniu. Najczęściej zachęca się osoby mające przyjąć sakrament, aby wybierały imiona świętych, poznając tym samym historię ich życia, działalność i zasługi. Jest to dobra tendencja.

Ponadto grono świętych, co jakiś czas powiększa się więc, wybór nie musi paść na dziwne i niecodzienne imię. Przykładem tutaj jest właśnie Elżbieta. Jak pokazuje historia na przestrzeni wieków było wiele świętych o tym imieniu, dlatego dziewczęta przystępujące do bierzmowania, chcące przyjąć takie miano mogą wybrać, jedną z patronek, której sylwetka spodoba się najbardziej.